Uwaga na fałszywe faktury!

Docierają do nas sygnały od Klientów, że otrzymują oni fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna podszywającą się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna, wzywające do uregulowania zaległych należności. 
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.
 

Tegoroczna edycja Dnia Odkrywców – Interaktywnego Pikniku Wiedzy była największą z dotychczasowych. Około 300 wystawców z ponad 50 instytucji, z Podkarpacia i innych regionów Polski przyjechało do Rzeszowa, żeby wspólnie eksperymentować, a także bawić się przez naukę i uczyć się przez zabawę. Wszystkie atrakcje  były darmowe, a swoiste popularnonaukowe miasteczko zlokalizowane w pobliżu rzeszowskiego Zamku odwiedziło blisko 10 tys. osób, głównie rodzin z dziećmi i młodzieżą.

„Obrót jest wszędzie”, słynne słowa Galileusza były hasłem przewodnim na stoisku PGE Obrót, gdzie dzięki specjalnie przygotowanym rekwizytom można było zobaczyć praktyczne zastosowanie tych słów, a także dowiedzieć się, jak bezpiecznie korzystać z energii elektrycznej.

– Jako firma, dla której bardzo ważną częścią działania jest społeczna odpowiedzialność biznesu, włączamy się w inicjatywy, które z jednej strony popularyzują wśród najmłodszych naukę i technikę, a z drugiej pokazują i uczą jak powstaje prąd, na jakiej zasadzie działa, jak można z niego korzystać i przede wszystkim, jak robić to w sposób bezpieczny – mówi Dariusz Czuk, prezes PGE Obrót. 

Tym, którzy odwiedzali stoisko PGE Obrót podczas Dnia Odkrywców demonstrował to razem ze współpracownikami Paweł Pasterz, znany popularyzator nauki, który w Muzeum Energetyki Podkarpackiej mieszczącym się w siedzibie spółki, prowadzi zajęcia z najmłodszymi. Podpowiadał m.in. jak można wykorzystać zjawiska fizyczne do tworzenia różnego rodzaju zabawek. Powtarzając zaciekawionym obserwatorom, że w otaczającym nas świecie nie ma magii, jest tylko fizyka.

Dzięki Fundacji PGE, uczestnicy Interaktywnego Pikniku Wiedzy mogli obejrzeć przedstawienie edukacyjne „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”. Młodzi widzowie poprzez piosenki, przyciągające uwagę lalki i scenografię, mieli okazję dowiedzieć się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także jak oszczędzać energię elektryczną.

Dzień Odkrywców – Interaktywny Piknik Wiedzy miał energetyczny finał na parkingu przez siedzibą Polskiego Radia Rzeszów, gdzie w sobotni wieczór odbył się pokaz widowiskowych wyładowań transoformatora Tesli o bardzo dużej mocy.

pgeobrot_site