Uwaga na fałszywe faktury!

Docierają do nas sygnały od Klientów, że otrzymują oni fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna podszywającą się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna, wzywające do uregulowania zaległych należności. 
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.
 

21 kwietnia 2016 r. w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbyła się druga edycja PayU Lab Forum – dorocznego spotkania liderów biznesu. W spotkaniu uczestniczyły firmy z wieloletnim doświadczeniem w eCommerce, jak i podmioty, które planują otwarcie kanału online w celu zwiększenia efektywności sprzedaży produktów i usług oraz polepszenia ich dostępności dla cyfrowych konsumentów.

Podczas Forum zostały po raz pierwszy wręczone nagrody PayU Lab Award. PGE Obrót została wyróżniona w kategorii „eCustomer Experience – Energy” za stałe ulepszanie kanałów kontaktu z klientami, w szczególności za rozwiązanie PGE eBOK i PGE mBOK, które pozwalają m.in.: na sprawdzenie w dogodnym miejscu i czasie stanu rozliczenia, aktualnego salda, podanie wskazań licznika, na dokonywanie płatności elektronicznych, korzystanie z usługi PGE eFaktura, przedłużenie lub wybranie nowej oferty, a także możliwość zarządzania kilkoma kontami rozrachunkowymi jednocześnie bez konieczności przelogowania. Doceniono również atrakcyjny wygląd i innowacyjne funkcjonalności, w tym: możliwość powiązania profilu PGE eBOK z profilami na portalach Facebook i Google+, dzięki czemu można bezpośrednio przejść z poziomu swojego profilu na portalu społecznościowym do aplikacji PGE eBOK.

- Jako nowoczesna spółka wyznaczamy trendy i najwyższe standardy w branży energetycznej. Rozwijanie kanałów sprzedażowych i obsługowych w obszarze eCommerce, jest dla nas priorytetem. Klientowi należy zapewnić obsługę komplementarną, i taką właśnie staramy się realizować w ramach rozwiązania PGE eBOK oraz PGE mBOK – mówi Jerzy Hejnar, Wiceprezes Zarządu PGE Obrót.

Podczas PayU Lab Forum odbyła się debata, której tematem przewodnim był „eCommerce & Beyond”. Wśród zaproszonych do dyskusji ekspertów znaleźli się m.in.: Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji; Jerzy Hejnar, Wiceprezes Zarządu PGE Obrót;Michał Gembicki, CEO cdp.pl; Henry de Courtois, Dyrektor Generalny AXA Direct i Wiceprezes Zarządu AXA Ubezpieczenia TUiR oraz Linnar Viik – ojciec estońskiej rewolucji internetowej.Gospodarzem debaty był Michał Kobosko.

Rozwijanie obszaru eCommerce w PGE Obrót

PGE Obrót od kilku lat prowadzi działania w obszarze eCommerce. W 2013 r., jako pierwszy sprzedawca energii w Polsce, spółka zaproponowała sprzedaż energii poprzez portal aukcyjny Allegro. Nowatorska „Oferta Allegro” była skierowana do małych firm, które poszukują atrakcyjnych rozwiązań, aby świadomie wpływać na poziom wydatków związanych z zakupem energii elektrycznej. W 2015 r. przeprowadzono pilotażowe wdrożenie rozwiązań e-commerce’owych w ramach oferty PGE i Philips „Oszczędzaj światłem”. Klienci mogli skorzystać ze stworzonego na potrzeby akcji e-sklepu, by wybrać preferowane przez siebie źródło światła. Od listopada 2015 r. wszyscy klienci PGE mogą korzystać z jednego elektronicznego Biura Obsługi Klienta oraz z jego wersji mobilnej. PGE eBOK zastąpił 5 innych platform, które w niektórych oddziałach funkcjonowały nawet od 2005 r. Najnowszym projektem wdrożeniowym spółki jest usługa PGE eFaktura, która umożliwia rezygnację z faktury papierowej, w zamian za otrzymywanie jej na skrzynkę e-mail.

pgeobrot_site