Uwaga na fałszywe faktury!

Docierają do nas sygnały od Klientów, że otrzymują oni fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna podszywającą się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna, wzywające do uregulowania zaległych należności. 
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.
 

 

-  Już po raz trzeci wspieramy muzea w ramach akcji Noc Muzeów. Zależy nam na promocji wiedzy z zakresu energetyki, elektromagnetyzmu oraz elektrostatyki. Wspierając instytucje kultury, nie możemy przejść obojętnie obok inicjatywy, dzięki której technika oraz sztuka trafiają do tak szerokiego grona odbiorców – mówi Dariusz Czuk, prezes zarządu PGE Obrót.

Spółka posiada 7 oddziałów na terenie Polski i zaangażowała się we wsparcie pokazów edukacyjnych w placówkach zlokalizowanych w ich rejonie. Efekt tych działań będzie można zobaczyć w Muzeum Regionalnym w Krasnymstawie, Kieleckim Parku Technologicznym, EC1 Łódź - Miasto Kultury, Muzeum Lubelskim w Lublinie, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, Muzeum Przyrodniczo-Leśnym w Białowieży i w Muzeum Energetyki Podkarpackiej
w Rzeszowie.

W „EC1 Łódź - Miasto Kultury” będzie można zwiedzić – zazwyczaj niedostępną dla zwiedzających – dawną łódzką elektrownię oraz zapoznać się ze ścieżką edukacyjną poświęconą przetwarzaniu energii.  Z kolei Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie zaprasza na MultiGlass Festiwal, gdzie m.in. odbędą się specjalne pokazy wytopu szkła w piecu zasilanym energią elektryczną – jest to piec nietypowy, ponieważ zasadnicza większość pieców szklarskich zasilana jest gazem ziemnym. Na Zamku Lubelskim dużą popularnością cieszy się Kaplica Trójcy Świętej, będącą jednym z najcenniejszych i najciekawszych zabytków sztuki średniowiecznej na świecie. Co roku największą atrakcją dla najmłodszych jest możliwość wcielenia się w średniowiecznych budowniczych zamków i twierdz. Dla zwiedzających zainteresowanych różnorodnością kulturową przygotowano natomiast ekspozycję
w białowieskim Muzeum Przyrodniczo-Leśnym.

Co roku do Nocy Muzeów szczególnie przygotowuje się Muzeum Energetyki Podkarpackiej mieszczące się w rzeszowskiej siedzibie centrali PGE Obrót. W tym roku główną atrakcją będzie malowanie światłem oraz pokaz z zakresu elektromagnetyzmu. Na zwiedzających czekają jeszcze pokazy wyładowań Transformatora Tesli, Drabina Jacobsa, nerwusometr oraz quizy i zabawy.

pgeobrot_site