Uwaga na fałszywe e-maile

Docierają do nas sygnały od Klientów, że otrzymują oni fałszywe wiadomości e-mail, wzywające do zapłaty określonej kwoty. Prosimy zachować szczególną ostrożność i nie klikać w przesłany w wiadomości link.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.

Szybko zapadający zmrok zwiększa niebezpieczeństwo pieszych, szczególnie w miejscach nieoświetlonych i pozbawionych chodników. Dlatego od 31 sierpnia 2014r., zgodnie ze znowelizowaną ustawą „Prawo o ruchu drogowym”, wszedł w życie obowiązek noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym przez wszystkich pieszych elementów odblaskowych.

Do akcji mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych na drogach włączyła się PGE Obrót S.A., rozdając opaski, na których promowany jest numer Contact Center PGE: 422 222 222. Za kilka tygodni akcja kontynuowana będzie także w Biurach Obsługi Klienta PGE.

Do tej pory używanie odblasków dla pieszych poruszających się poboczem drogi było obowiązkowe wyłącznie dla dzieci do 15 lat. Teraz obowiązek ten dotyczy również dorosłych.

Pieszego, który porusza się po zmroku bez odblasku, kierowca prowadzący pojazd może dostrzec z odległości ok. 20 metrów. Widoczne odblaski zwiększają ten dystans do ponad 150 metrów.

W 2013 roku w Polsce miało miejsce blisko 36 tys. wypadków, z czego ponad 9 tys. z udziałem pieszych. Zginęło ponad 1 tys. pieszych (ok. 33 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych). Ponad 70 proc. wypadków z udziałem pieszych na drogach w terenie niezabudowanym miało miejsce po zmroku.

 

pgeobrot_site