Uwaga na fałszywe faktury!

Docierają do nas sygnały od Klientów, że otrzymują oni fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna podszywającą się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna, wzywające do uregulowania zaległych należności. 
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.
 

Z okazji 105-lecia podkarpackiej energetyki PGE Obrót z siedzibą w Rzeszowie zaprasza do muzeum zorganizowane grupy zainteresowane tajemnicami energetyki.

- PGE Obrót wspiera nasz Dom, dlatego też gdy dowiedzieliśmy się o możliwości zwiedzania muzeum postanowiliśmy zarezerwować termin – mówi Lucyna Organiściak, instruktor terapii.

Zwiedzający mogą bezpłatnie obejrzeć tutaj unikatowe eksponaty z początków ubiegłego wieku.

Ale to nie wszystko. - Zwiedzanie opiera się na interaktywnej zabawie. Nasi goście mogą poznać tajemnice energetyki, między innymi uczestnicząc w eksperymentach. Wizyta w muzeum jest okazją zarówno do dobrej zabawy, jak i edukacji – mówi Agnieszka Szczekala, rzecznik PGE Obrót.

Jak ujarzmić energię

Wycieczki oprowadzają Małgorzata Wilczak i Paweł Pasterz, popularyzatorzy nauki, gospodarze „Radiolatorium”, cieszącego się dużym zainteresowaniem programu emitowanego na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Ten duet przeprowadza także eksperymenty i wyjaśnia procesy fizyczne, np. zasady magnetyzmu, prezentowane na specjalnych modelach edukacyjnych.

Pan Janusz, podopieczny ŚDS w Wysokiej Głogowskiej, cieszył się z wizyty w muzeum. - Spoglądając kiedyś na błyskawice, zastanawiałem się, jak ujarzmić tę energię. Eksperymenty oraz eksponaty, które tutaj zobaczyłem, pomagają zrozumieć, w jaki sposób energia służy ludziom.

Rezerwacja wycieczek Muzeum Podkarpackiej Energetyki mieści się w siedzibie PGE Obrót S.A. w Rzeszowie na ul. 8 Marca 6. Powstało 5 lat temu przy okazji obchodów 100-lecia podkarpackiej energetyki. Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów odwiedziło je ok. 1500 osób.

 

pgeobrot_site