Uwaga na fałszywe e-maile wzywające do zapłaty!

Docierają do nas sygnały od osób, które otrzymują fałszywe wiadomości e-mail, przesyłane z adresu biuro@pge.pl lub zaleglosci@pge.pl i wzywające do uregulowania zaległych należności. 

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.

 

Z okazji 105-lecia podkarpackiej energetyki PGE Obrót z siedzibą w Rzeszowie zaprasza do muzeum zorganizowane grupy zainteresowane tajemnicami energetyki.

- PGE Obrót wspiera nasz Dom, dlatego też gdy dowiedzieliśmy się o możliwości zwiedzania muzeum postanowiliśmy zarezerwować termin – mówi Lucyna Organiściak, instruktor terapii.

Zwiedzający mogą bezpłatnie obejrzeć tutaj unikatowe eksponaty z początków ubiegłego wieku.

Ale to nie wszystko. - Zwiedzanie opiera się na interaktywnej zabawie. Nasi goście mogą poznać tajemnice energetyki, między innymi uczestnicząc w eksperymentach. Wizyta w muzeum jest okazją zarówno do dobrej zabawy, jak i edukacji – mówi Agnieszka Szczekala, rzecznik PGE Obrót.

Jak ujarzmić energię

Wycieczki oprowadzają Małgorzata Wilczak i Paweł Pasterz, popularyzatorzy nauki, gospodarze „Radiolatorium”, cieszącego się dużym zainteresowaniem programu emitowanego na antenie Polskiego Radia Rzeszów. Ten duet przeprowadza także eksperymenty i wyjaśnia procesy fizyczne, np. zasady magnetyzmu, prezentowane na specjalnych modelach edukacyjnych.

Pan Janusz, podopieczny ŚDS w Wysokiej Głogowskiej, cieszył się z wizyty w muzeum. - Spoglądając kiedyś na błyskawice, zastanawiałem się, jak ujarzmić tę energię. Eksperymenty oraz eksponaty, które tutaj zobaczyłem, pomagają zrozumieć, w jaki sposób energia służy ludziom.

Rezerwacja wycieczek Muzeum Podkarpackiej Energetyki mieści się w siedzibie PGE Obrót S.A. w Rzeszowie na ul. 8 Marca 6. Powstało 5 lat temu przy okazji obchodów 100-lecia podkarpackiej energetyki. Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów odwiedziło je ok. 1500 osób.

 

pgeobrot_site