Uwaga na fałszywe faktury!

Docierają do nas sygnały od Klientów, że otrzymują oni fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna podszywającą się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna, wzywające do uregulowania zaległych należności. 
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.
 

NIEMAPA to projekt wyjątkowy, który mimo, że został stworzony głównie dla rodzin z dziećmi – zachwyci i zainteresuje każdą grupę wiekową. Przewodnik w graficzny sposób przedstawia interesujące miejsca, lokalną kulturę, kuchnię, charakterystyczne słowa danego regionu i ciekawostki z nim związane. NIEMAPA poprzez gry, zagadki i wyzwania zachęca młodych odkrywców do eksplorowania miasta i regionu.

Jednym z istotnych punktów na NIEMAPIE jest Muzeum Energetyki Podkarpackiej znajdujące się w siedzibie PGE Obrót. Eksponaty w nim zebrane pozwalają sięgnąć korzeni podkarpackiej energetyki, czyli roku 1909. Zobaczyć można „archaiczny” sprzęt, który kiedyś był codziennym narzędziem pracy energetyków: liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni czy miliamperomierz z 1935 r. Uwagę przykuwa jeden z pierwszych polskich komputerów „Mertium”, wyprodukowany w 1985 r. Zainteresowanie wzbudzają też np. egzotyczne półbuty elektroizolacyjne, wyglądające jak wielkie kalosze, które chroniły elektryka pracującego przy montażu i naprawie linii energetycznych.

Odwiedzający Muzeum Energetyki Podkarpackiej mogą poznać unikatowe pamiątki pokazujące historię regionalnej energetyki, a także wziąć udział w interaktywnych zajęciach dydaktycznych pn. „Elektromagnetyczne opowiadania”.

- Zwiedzanie opiera się na interaktywnej zabawie. W takiej atmosferze nasi goście poznają tajniki energetyki – nie tylko słuchając prowadzących zajęcia, ale przede wszystkim uczestnicząc w pokazach naukowych i eksperymentach z zakresu elektryczności, magnetyzmu i elektrostatyki. Dzięki temu zwiedzanie staje się małą naukową przygodą – mówi Agnieszka Szczekala, rzecznik prasowy PGE Obrót.

Muzeum Podkarpackiej Energetyki mieści się w siedzibie PGE Obrót w Rzeszowie na ul. 8 Marca 6. Powstało 7 lat temu, z okazji obchodów 100-lecia regionalnej energetyki. Podczas ostatniej edycji Nocy Muzeów placówkę odwiedziło ok. 2 000 osób.

Szczegółowe informacje dotyczące zwiedzania muzeum i uczestnictwa w zajęciach znaleźć można na stronie http://www.pge-obrot.pl/o-spolce/muzeum-energetyki-podkarpackiej

Premiera rzeszowskiej NIEMAPY odbyła się 21 marca br. w Urzędzie Miasta Rzeszowa.

 

pgeobrot_site