Uwaga na fałszywe faktury!

Docierają do nas sygnały od Klientów, że otrzymują oni fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna podszywającą się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna, wzywające do uregulowania zaległych należności. 
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.
 

Projekt polegał na zagospodarowaniu pomieszczenia na zajęcia rewalidacyjne i relaksacyjne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W szkole Podstawowej nr 11 zdrowe dzieci uczą się z rówieśnikami wymagającymi szczególnej opieki. Jest ich ponad 40.

Aby przystosować pomieszczenie do warunków zgodnych z wymogami, ściany należało pokryć płytami, pomalować je, doprowadzić ogrzewanie i oświetlenie. Ważne było wyposażenie sali w miękkie fotele, krzesełka, tablice i pomoce dydaktyczne. Na potrzeby dzieci wykonano także tablicę fakturową, która pozwala im poznawać świat poprzez dotyk. Dzięki urządzeniu nowej sali dzieci będą mogły pracować w miejscu bardziej dostosowanym do ich potrzeb.

- Wierzymy, że w przypadku niepełnosprawnych uczniów najważniejsze jest wspieranie ich mocnych stron i możliwości, a nie skupianie się na niepełnosprawności. Kolory, światło i możliwość relaksu sprawią, że dzieci te będą w nowym, specjalnym pomieszczeniu lepiej pracowały, ponieważ bodźce estetyczne pobudzają ich zmysły do działania – mówi Jacek Cukierda, lider zespołu wolontariackiego.

Wolontariat pracowniczy PGE „Pomagamy” został zorganizowany po raz pierwszy. Jego inicjatorami są PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Fundacja PGE – Energia z Serca. Kolejna edycja programu zostanie ogłoszona już w przyszłym roku.

pgeobrot_site