Uwaga na fałszywe faktury!

Docierają do nas sygnały od Klientów, że otrzymują oni fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna podszywającą się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna, wzywające do uregulowania zaległych należności. 
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.
 

Interaktywne zajęcia dydaktyczne cieszące się dużą popularnością prowadzą Paweł Pasterz i Małgorzata Wilczak, znani na Podkarpaciu popularyzatorzy nauki, którzy w Polskim Radiu Rzeszów prowadzą swój program „Radiolatorium”. Dzięki ich zaangażowaniu Muzeum Energetyki Podkarpackiej jest miejscem spotkań z nauką, które aktywizuje dzieci i młodzież, ciesząc się także zainteresowaniem ich dorosłych opiekunów.

Elektromagnetyczne opowiadania to cykl zajęć, nie tylko dla najmłodszych, to nauka przez zabawę, a także szansa, żeby zobaczyć unikatowe pamiątki pokazujące historię regionalnej energetyki.

Poprzez zabawę i eksperymenty uczestnicy poznają mechanizmy rządzące skomplikowanymi zjawiskami naukowymi. Nowoczesne, interaktywne zajęcia rozwijają twórcze myślenie, wzbudzają w młodych ludziach ciekawość świata i chęć uczenia się – mówi Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót.

Eksponaty zebrane w rzeszowskim muzeum sięgają korzeni podkarpackiej energetyki, czyli roku 1909. Zobaczyć można „archaiczny” sprzęt, który kiedyś był codziennym narzędziem pracy energetyków: liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni czy miliamperomierz z 1935 r. Uwagę przykuwa także jeden z pierwszych polskich komputerów „Mertium”, wyprodukowany w 1985 r.

Dzięki zaangażowaniu pracowników oddziału rzeszowskiego PGE Dystrybucja, muzeum stale powiększa swoje zbiory, rozwijając również formułę zajęć.

Muzeum Podkarpackiej Energetyki mieści się w siedzibie PGE Obrót w Rzeszowie na ul. 8 Marca 6. Chcąc odwiedzić placówkę wystarczy zadzwonić pod numer 17 865 61 19 i umówić się na konkretny termin.

pgeobrot_site