Uwaga na fałszywe faktury!

Docierają do nas sygnały od Klientów, że otrzymują oni fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna podszywającą się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna, wzywające do uregulowania zaległych należności. 
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.
 

W muzeum zwiedzający mogą bezpłatnie obejrzeć unikatowe eksponaty z początków ubiegłego wieku, które pracownicy PGE Dystrybucja uratowali przed zniszczeniem.

Znajdują się tu m. in. liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni czy miliamperomierz z 1935 r. Uwagę przykuwa służący do komunikacji telefon produkcji radzieckiej oraz jeden z pierwszych polskich komputerów – Meritum wyprodukowany w 1985 r.

Wycieczki oprowadzać będą Małgorzata Wilczak i Paweł Pasterz, popularyzatorzy nauki, gospodarze „Radiolatorium”, cieszącego się dużym zainteresowaniem programu emitowanego na antenie Polskiego Radia Rzeszów.

- Zapewniamy, że zwiedzanie będzie opierało się przede wszystkim na interaktywnej zabawie, podczas której zwiedzający będą mogli poznać tajemnice energetyki. Wizyta w muzeum to okazja zarówno do dobrej zabawy jak i edukacji – mówi Agnieszka Szczekala, rzecznik PGE Obrót S.A.

Muzeum mieści się w siedzibie PGE Obrót S.A. w Rzeszowie na ul. 8 Marca 6. Powstało 5 lat temu przy okazji obchodów 100 – lecia podkarpackiej energetyki. Podczas tegorocznej edycji Nocy Muzeów odwiedziło je ok. 1500 osób.

Szczegółowych informacji dotyczących rezerwacji wycieczek udziela: Katarzyna Wiśniowska, tel: 17 865 6119, katarzyna.wisniowska@gkpge.pl.

 

pgeobrot_site