Dzięki nowemu produktowi PGE Obrót i Exatel, klienci biznesowi z dowolnego miejsca na świecie mogą analizować poziom zużycia energii nawet w kilku swoich zakładach jednocześnie. To pierwszy krok do optymalizacji poboru prądu, a tym samym znaczącego obniżenia wysokości płaconych rachunków.

„Myślący” pomiar

Ograniczenie zużycia energii elektrycznej bez wpływu na normalne funkcjonowanie możliwe jest praktycznie w każdej firmie, zakładzie produkcyjnym czy biurowcu.

METEUS to nowoczesne rozwiązanie, które można wykorzystywać do aktywnego, całodobowego audytu zużycia energii elektrycznej. System składa się z inteligentnych liczników i czujników, które regularnie pozyskują szczegółowe dane pomiarowe. Zebrane informacje są przekazywane w czasie rzeczywistym do centralnej bazy danych. Aplikacja zarządzająca analizuje pozyskane parametry i generuje szczegółowe raporty. Dzięki takiemu rozwiązaniu, z dowolnego miejsca na świecie, za pośrednictwem internetu można śledzić poziom zużycia energii w firmie, również z perspektywy wydajności urządzeń. Pomocna jest przy tym możliwość generowania raportów w postaci tabelarycznej lub graficznej z funkcją eksportu danych do aplikacji biurowych takich jak Excel czy Access.

Propozycja dla obecnych i nowych klientów

METEUS to kompleksowe rozwiązanie dla obecnych i nowych klientów PGE, rozliczanych głównie w grupach taryfowych C2x i Bxx, posiadających kilka lub kilkanaście punktów pomiarowych. System jest dedykowany przede wszystkim budynkom użyteczności publicznej, galeriom handlowym, zakładom przemysłowym, a także budynkom biurowym i obiektom magazynowo-logistycznym. Zaletami tego systemu, oprócz możliwości monitorowania zużycia energii elektrycznej i optymalizacji całego procesu, są niskie koszty implementacji systemu w obiekcie klienta oraz brak konieczności zakupu jakichkolwiek dodatkowych urządzeń czy systemów informatycznych - wszystko to klient otrzymuje wraz z usługą METEUS.

Dane zawsze pod ręką

Dzięki temu, że dane pomiarowe znajdują się w tzw. „chmurze”, klient ma możliwość dostępu do nich bez względu na miejsce pobytu. Wystarczy komputer lub smartfon z przeglądarką internetową, by mieć stały wgląd w system energetyczny przedsiębiorstwa. Dodatkowo, w przypadku wystąpienia awarii i stanów alarmowych METEUS automatycznie wysyła powiadomienia SMS-owe lub mailowe.

System został opracowany wspólnie przez Apator S.A. – lidera na rynku urządzeń pomiarowych oraz firmy z Grupy Kapitałowej PGE: PGE Obrót - sprzedawcę energii oraz Exatel - operatora telekomunikacyjnego.

Szczegóły oferty można uzyskać mailowo pod adresem meteus@gkpge.pl

 

pgeobrot_site