Projekt polegał na zagospodarowaniu pomieszczenia na zajęcia rewalidacyjne i relaksacyjne dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W szkole Podstawowej nr 11 zdrowe dzieci uczą się z rówieśnikami wymagającymi szczególnej opieki. Jest ich ponad 40.

Aby przystosować pomieszczenie do warunków zgodnych z wymogami, ściany należało pokryć płytami, pomalować je, doprowadzić ogrzewanie i oświetlenie. Ważne było wyposażenie sali w miękkie fotele, krzesełka, tablice i pomoce dydaktyczne. Na potrzeby dzieci wykonano także tablicę fakturową, która pozwala im poznawać świat poprzez dotyk. Dzięki urządzeniu nowej sali dzieci będą mogły pracować w miejscu bardziej dostosowanym do ich potrzeb.

- Wierzymy, że w przypadku niepełnosprawnych uczniów najważniejsze jest wspieranie ich mocnych stron i możliwości, a nie skupianie się na niepełnosprawności. Kolory, światło i możliwość relaksu sprawią, że dzieci te będą w nowym, specjalnym pomieszczeniu lepiej pracowały, ponieważ bodźce estetyczne pobudzają ich zmysły do działania – mówi Jacek Cukierda, lider zespołu wolontariackiego.

Wolontariat pracowniczy PGE „Pomagamy” został zorganizowany po raz pierwszy. Jego inicjatorami są PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Fundacja PGE – Energia z Serca. Kolejna edycja programu zostanie ogłoszona już w przyszłym roku.

pgeobrot_site