O zwycięstwie w plebiscycie decydowała 55-osobowa kapituła złożona z byłych sportowców, kibiców, władz regionu i dziennikarzy oraz oddane głosy kibiców.

Najwięcej punktów kapituły zgromadził Piotr Nowakowski, złoty medalista mistrzostw świata w piłce siatkowej w 2014 roku. Zebrał 72 296 głosów kibiców oddawanych za pomocą kuponów, SMS-ów oraz kliknięć z Facebooka.

- To był dla mnie wspaniały rok, a jego ukoronowaniem jest ta nagroda. Przyznam, że po cichu liczyłem na zwycięstwo, ponieważ w ostatnich edycjach zajmowałem miejsca poza podium – powiedział Piotr Nowakowski po ogłoszeniu wyników.

Na drugim stopniu podium głosujący ulokowali hokeistę mistrzów Polski Ciarko PBS Sanok, Marka Strzyżowskiego, natomiast na trzecim kolejnego siatkarza – Fabiana Drzyzgę. Poza Piotrem Nowakowskim i Fabianem Drzyzgą, w czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch innych siatkarzy: Krzysztof Ignaczak i Rafał Buszek.

Tytuł Trenera Roku otrzymał Janusz Ślączka, który w 2014 r. poprowadził drużynę PGE Marma do zwycięstwa w rozgrywkach I ligi i awansu do ekstraklasy. „To świetny taktyk, który wykazał także duży talent menedżerski” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie plebiscytu. Nagrodę wręczył Wiceprezes zarządu spółki PGE Obrót – Stanisław Micał.

Janusz Ślaczka związany jest z żużlem od 1988r. Jako zawodnik wielokrotnie stawał na podium podczas ogólnopolskich zawodów.

Nagrodą za Talent Roku uhonorowano Adama Rudę, 19-letniego skoczka narciarskiego ZTS Zakucie Zagórz, zdobywcę srebrnego medalu na ostatnich mistrzostwach Polski seniorów, który już wkrótce będzie walczył w Mistrzostwach Świata juniorów w Ałmacie. – Lecę tam po medal – zapewniał tuż po odebraniu specjalnej statuetki.

Nagrodę specjalną otrzymali sanoccy hokeiści Ciarko PBS Bank Sanok. Uhonorowano ich tytułem Drużyny Roku.

 

pgeobrot_site