Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie w tym roku otworzy dla zwiedzających budynek główny, a w nim wystawy, warsztaty zdobienia szkła, czy koncert na kryształowych misach. Uczestnicy lubelskiej Nocy Muzeów oprócz zwiedzania Muzeum poznają tajemnice Bramy Krakowskiej, obejrzą film w Kinie pod Chmurką i specjalnie przygotowaną barwną iluminację, która ozdobi fasadę Zamku Królewskiego.

Mieszkańcy Zamościa w ramach obchodów 390-tej rocznicy powstania Ordynacji Zamojskiej i 100-lecia Energetyki Zamojskiej będą mogli odwiedzić Muzeum Zamojskie, Muzeum Fortyfikacji i Broni „Arsenał", oraz odkryć nocną stronę miasta podczas „Spaceru śladami Ordynatów Zamojskich". Z kolei Muzeum Ikon w Supraślu udostępnieni zwiedzającym ekspozycję Ikona – Obraz i Słowo. Między tym co ulotne, a wieczne. Podczas warsztatów uczestnicy będą mogli wykonać patrony – dekoracje podlaskich świątyń, z których powstanie wspólna wielkoformatowa praca.

W Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Podzamczu koło Chęcin odbędą się warsztaty naukowe, świetlne eksperymenty, pokaz laserów przestrzennych i widowisko Led zsynchronizowane z muzyką. Warszawski oddział Spółki wraz z Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce zaprasza na zagadkowe zwiedzanie wystaw i XVI-wiecznych piwnic mieszczących się pod budynkiem muzeum, pokazy filmowe, konkursy z nagrodami i koncerty.

Skokobryki, laćki, kulosy? To tylko niektóre z haseł „słownika łódzkiego", które zilustrowano na plakatach  w ramach wystawy „Słownik Dobrych Łodzianizmów" w Galerii Willa w Łodzi. To tutaj w najbliższą sobotę będzie można podziwiać wielkoformatowe prace polskich ilustratorów, poznać historie wnętrz galerii i wziąć udział w konkursach.

Gdziekolwiek będziecie, serdecznie zapraszamy!

pgeobrot_site