Uwaga na fałszywe e-maile wzywające do zapłaty!

Docierają do nas sygnały od osób, które otrzymują fałszywe wiadomości e-mail, przesyłane z adresu biuro@pge.pl lub zaleglosci@pge.pl i wzywające do uregulowania zaległych należności. 

Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.

 

Przekształcenie elektrociepłowni w spółkę akcyjną

1 stycznia 1989 roku Zakład Energetyczny Rzeszów stał się ponownie samodzielnym przedsiębiorstwem państwowym, a w wyniku restrukturyzacji sektora energetycznego z dniem 1 sierpnia 1993 roku został przekształcony w Jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa o nazwie Rzeszowski Zakład Energetyczny Spółka Akcyjna (RZE S.A.) z siedzibą w Rzeszowie.

W roku 1994, w ramach wewnętrznej restrukturyzacji z RZE S.A. zostały wydzielone następujące podmioty: Elektrociepłownia Rzeszów (1 kwietnia 1994), Zespół Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce (1 września 1994).

W 1996r. nastąpiło przekształcenie Elektrociepłowni Rzeszów i Zespołu Elektrowni Solina-Myczkowce w spółki akcyjne, w których RZE S.A. objął 100% akcji.

W 2000 roku RZE S.A. objął pakiet kontrolny udziałów w Spółce Zakład Energetyczny HSW Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli (obecna nazwa Spółki: Enesta Sp. z o.o.).

 

pgeobrot_site