Uwaga na fałszywe faktury!

Docierają do nas sygnały od Klientów, że otrzymują oni fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna podszywającą się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna, wzywające do uregulowania zaległych należności. 
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.
 

Przekształcenie elektrociepłowni w spółkę akcyjną

1 stycznia 1989 roku Zakład Energetyczny Rzeszów stał się ponownie samodzielnym przedsiębiorstwem państwowym, a w wyniku restrukturyzacji sektora energetycznego z dniem 1 sierpnia 1993 roku został przekształcony w Jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa o nazwie Rzeszowski Zakład Energetyczny Spółka Akcyjna (RZE S.A.) z siedzibą w Rzeszowie.

W roku 1994, w ramach wewnętrznej restrukturyzacji z RZE S.A. zostały wydzielone następujące podmioty: Elektrociepłownia Rzeszów (1 kwietnia 1994), Zespół Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce (1 września 1994).

W 1996r. nastąpiło przekształcenie Elektrociepłowni Rzeszów i Zespołu Elektrowni Solina-Myczkowce w spółki akcyjne, w których RZE S.A. objął 100% akcji.

W 2000 roku RZE S.A. objął pakiet kontrolny udziałów w Spółce Zakład Energetyczny HSW Sp. z o.o. z siedzibą w Stalowej Woli (obecna nazwa Spółki: Enesta Sp. z o.o.).

 

pgeobrot_site