Uwaga na fałszywe faktury!

Docierają do nas sygnały od Klientów, że otrzymują oni fałszywe wiadomości, przesyłane przez firmę Polska Gospodarka Energetyczna podszywającą się pod markę PGE Polska Grupa Energetyczna, wzywające do uregulowania zaległych należności. 
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości o kontakt z Infolinią PGE: (+48) 422 222 222.
 

„Elektromagnetyczne opowiadania”, czyli cykl zajęć nie tylko dla najmłodszych, to nauka przez zabawę, a także szansa, by poznać unikatowe pamiątki pokazujące historię regionalnej energetyki. Takie atrakcje czekają na odwiedzających Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie.

Interaktywne zajęcia dydaktyczne prowadzą znany na Podkarpaciu popularyzator nauki Paweł Pasterz, twórca m.in. interaktywnej tablicy pierwiastków oraz Małgorzata Wilczak, która także jest pasjonatką i popularyzatorką nauki. Oboje prowadzą program „Radiolatorium” w Polskim Radiu Rzeszów.

Eksponaty zebrane w rzeszowskim muzeum pozwalają sięgnąć korzeni podkarpackiej energetyki, czyli roku 1909. Zobaczyć można „archaiczny” sprzęt, który kiedyś był codziennym narzędziem pracy energetyków: liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie, zegary ze starej elektrowni czy miliamperomierz z 1935r.

Uwagę przykuwa jeden z pierwszych polskich komputerów „Mertium”, wyprodukowany w 1985r. Zainteresowanie wzbudzają też np. egzotyczne półbuty elektroizolacyjne, wyglądające jak wielkie kalosze, które chroniły elektryka pracującego przy montażu i naprawie linii energetycznych.

- Zwiedzanie opiera się na interaktywnej zabawie. W takiej atmosferze nasi goście poznają tajniki energetyki – nie tylko słuchając prowadzących zajęcia, ale przede wszystkim uczestnicząc w pokazach naukowych i eksperymentach z zakresu elektryczności, magnetyzmu i elektrostatyki. Dzięki temu zwiedzanie staje się małą naukową przygodą – mówi Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót S.A.

Muzeum Podkarpackiej Energetyki mieści się w siedzibie PGE Obrót S.A. w Rzeszowie na ul. 8 Marca 6.  Powstało 5 lat temu, z okazji obchodów 100-lecia regionalnej energetyki. Podczas ostatniej edycji Nocy Muzeów placówkę odwiedziło ok. 2000 osób.

Muzeum jest udostępniane dla zorganizowanych grup uczniów, odwiedzających firmę gości,  oraz zainteresowanych zbiorami pracowników i byłych pracowników.

 

Szczegółowych informacji dotyczących zwiedzania muzeum i uczestnictwa w zajęciach udziela Edyta Węgrzyńska – telefonicznie: 17 865 61 22, e-mail: edyta.wegrzynska@gkpge.pl

pgeobrot_site