Przemysław Brzywcy

Wiceprezes Zarządu

Rada Nadzorcza PGE Obrót S.A. powołała od 10 lipca 2024 r. p. Przemysława Brzywcego w skład Zarządu PGE Obrót S.A. trwającej XI trzyletniej wspólnej kadencji i powierzyła mu funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. sprzedaży i marketingu. 

Przemysław Brzywcy jest absolwentem Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego, specjalność Polityka Gospodarcza i Strategia Przedsiębiorczości. Ukończył również studia podyplomowe z Zarządzania Finansami w Wyższej Szkole Bankowej. 

Jest managerem z wieloletnim doświadczeniem w obszarze energetyki, ze szczególnym naciskiem na energetykę odnawialną. Jego obszary specjalizacji to zarządzanie sprzedażą, marketing, planowanie strategiczne, rozwój biznesu i analiza jego opłacalności, a także optymalizacja procesów.

Swoje doświadczenie związane z energetyką budował od 2005 r. Najpierw w Grupie Energa, gdzie pracował przez 11 lat, początkowo w Energa Operator, później w Energa SA oraz Energa Obrót. W latach 2016-2018 pełnił funkcję Dyrektora Marketingu Rynku Masowego w Innogy Polska (obecnie E.ON). Od 2018 do 2022 związany był z Veolia Energia Polska SA najpierw jako Dyrektor Marketingu, później Zastępca Dyrektora Handlowego Grupy, Dyrektor Marketingu i Rozwoju.

Był również Dyrektorem Pionu Biznesowego i Członkiem Zarządu (2022-2023) w firmie Corab SA, gdzie odpowiadał za sprzedaż i rozwój rozwiązań OZE kierowanych do Klienta biznesowego zarówno na rynku polskim jak i Europy zachodniej.

Prywatnie pasjonuje się klasyczną motoryzacją i żeglarstwem.