PGE Obrót zachęca rolników do produkcji „zielonej energii”

25.01.2023

PGE Obrót, spółka zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii, stale zachęca gospodarstwa domowe oraz firmy do skorzystania z oferty na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła i magazyny energii. Decydując się na realizację inwestycji, można skorzystać z aktualnych dotacji finansowych, w tym ogłoszonego w ostatnich dniach programu „Modernizacja gospodarstw rolnych w obszarze zielona energia” czy „Mój Prąd”.

W ramach rządowego programu „Modernizacja gospodarstw rolnych” rolnicy otrzymają dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne, magazyny energii czy pompy ciepła.

Odnawialne źródła energii to inwestycja, którą należy dobrze zaplanować w kontekście indywidualnych potrzeb energetycznych, zadbać o wsparcie finansowe tej inwestycji, a następnie profesjonalne wykonanie i ekspercką obsługę już po sprzedaży. Zdajemy sobie sprawę z oczekiwań klientów i to one są podstawą naszego działania, dlatego jesteśmy sprawdzonym partnerem na każdym etapie inwestycji
Jacek Brzeziński, wiceprezes zarządu PGE Obrót

Cały proces kontaktu z klientami został zaprojektowany, tak, aby jak najbardziej precyzyjnie odpowiedzieć na ich potrzeby. PGE Obrót stawia na ekspertów, którzy towarzyszą klientom od momentu planowania i analiz, przez dobór komponentów, po uruchomienie instalacji. W celu podjęcia współpracy warto skorzystać z formularza dostępnego na stronie internetowej www.gkpge.pl lub odwiedzić stacjonarne Biuro Obsługi Klienta PGE Obrót. Umożliwi to szybkie oraz konkretne działanie. W kolejnym kroku ekspert skontaktuje się z klientem w celu ustalenia szczegółów indywidualnie dopasowanej oferty.

Nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich poddziałanie „Modernizacja gospodarstw rolnych w obszarze zielona energia w gospodarstwie” rusza we wtorek 31 stycznia br. Wnioski o dofinansowanie z  programu, którego głównym celem jest wzrost wykorzystania odnawialnych źródeł energii na terenach gmin wiejskich i wiejsko-miejskich można składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.