PGE posadziła ponad 4 tys. drzew w nadleśnictwie Głogów Małopolski w ramach akcji „Lasy Pełne Energii”

30.03.2023

Pracownicy PGE Obrót i rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja, wspierani przez dzieci ze szkoły Podstawowej nr 13 w Rzeszowie oraz młodzież z Akademii Piłkarskiej Stali Rzeszów posadzili w nadleśnictwie Głogów Małopolski ponad 4 tys. młodych sosen w ramach akcji „Lasy pełne energii”.

 

 „Lasy Pełne Energii” to flagowy, autorski projekt środowiskowy Grupy PGE, który jest prowadzony od ponad 23 lat. Co roku wiosną, pracownicy PGE, wspólnie z rodzinami, dziećmi, młodzieżą szkolną, harcerzami, sportowcami i przedstawicielami lokalnych społeczności, sadzą drzewa na terenie nadleśnictw współpracujących z PGE.

Prowadzenie w zielonej zmianie ma nie tylko wymiar transformacji energetycznej i oferty biznesowej. To także projekty z zakresu ochrony środowiska, w które angażujemy nasze lokalne otoczenie. Akcja ma charakter mocno edukacyjny, ponieważ leśnicy przekazują przy tej okazji dużo ciekawostek ekologicznych i przyrodniczych.
Paweł Majewski, prezes zarządu PGE Obrót.

 

Dzięki tej akcji budujemy świadomość ekologiczną wśród dzieci i młodzieży. Wspólnie ze społecznościami lokalnymi przyczyniamy się do ochrony środowiska naturalnego w naszym regionie. Dlatego, cieszymy się, że udało nam się zaangażować w tę akcję tylu młodych ludzi i posadzić ponad 4 tys. nowych drzew.
Grzegorz Pietrusza, dyrektor generalny PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów.

Celem programu „Lasy Pełne Energii” jest poprawa jakości powietrza, stanu wód gruntowych i odbudowa drzewostanu w polskich lasach. Program kształtuje właściwe postawy społeczne i ekologiczne wśród pracowników i ich rodzin, a także sprzyja nawiązywaniu i pielęgnowaniu relacji dobrosąsiedzkich Grupy PGE z lokalnymi społecznościami.

W 2022 roku uczestnicy „Lasów Pełnych Energii” posadzili drzewa w 19 lokalizacjach na terenie 13 województw. W akcji wzięli udział wolontariusze PGE wraz z rodzinami, młodzieżą szkolną i sportowcami. Przez cztery wiosenne tygodnie oraz jesienią, ponad 1700 pracowników Grupy PGE i zaproszonych gości posadziło wspólnie ponad 75 tysięcy młodych drzew.

Program „Lasy Pełne Energii” realizowany jest od 23 lat, przy czym od 2007 roku oficjalnie jako Grupa PGE. W tym czasie w programie wzięło udział blisko 27 tys. osób. Uczestnicy posadzili wspólnie ponad 770 tys. drzew (głównie sosen, świerków, dębów i buków) w 51 lokalizacjach na terenie 14 województw.