Byliśmy sponsorem Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”

25.06.2015

State Puppet Theatre Stara Zagora z Bułgarii zdobył Grand Prix 28. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego "Walizka" w Łomży. Sponsorem wydarzenia była PGE Obrót.

"Walizka" to jeden z najstarszych festiwali teatralnych w kraju i jeden z ważniejszych, prezentujących małe formy teatralne na niewielkich scenach.

W tegorocznej, 28. edycji festiwalu, można było obejrzeć przedstawienia 15 teatrów z m.in. z Polski, Bułgarii, Francji, Argentyny i Białorusi, które zostały zakwalifikowane do konkursu spośród 110 zgłoszonych spektakli.

Grand Prix tegorocznego festiwalu przyznano bułgarskiemu teatrowi za przedstawienie "Magia folkloru", które dzięki połączeniu tradycyjnych pieśni i ich jazzowych interpretacji stworzyło widowisko inspirowane folklorem Bułgarii. Nagrody przyznano także za grę aktorską, reżyserię, scenografię i muzykę.

Podczas tegorocznej „Walizki” oprócz przedstawień w bloku festiwalowym, można było obejrzeć również kilka przedstawień teatrów ulicznych, m.in. Teatru Akt z Warszawy i Biura Podróży z Poznania.

- Festiwal „Walizka” jest międzynarodowym wydarzeniem, które w znaczący sposób wzbogaca ofertę kulturalną Łomży i okolic. To wyjątkowa okazja do spotkania twórców z różnych stron świata z opiniotwórczą publicznością. PGE Obrót po raz kolejny zdecydowała się na sponsorowanie festiwalu, ponieważ wspieramy inicjatywy ważne dla lokalnej społeczności - mówi Agnieszka Szczekala, rzecznik PGE Obrót.