Dla czworonożnych przyjaciół

06.11.2014

Ciepłe posłania i wygodne legowiska – takie udogodnienia przygotowali wolontariusze PGE dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie.

Akcja odbyła się w ramach programu wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy”.

- Kiedy ruszył program wolontariatu PGE, od razu pomyślałam o Schronisku Dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie. Wprawdzie na terenie Lubelszczyzny jest wiele organizacji, które potrzebują pomocy, ale przecież zwierzęta same o nią nie poproszą - mówi Magdalena Gruszka, lider zespołu wolontariuszy.

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach programu udało się zakupić koce, legowiska oraz karmę dla zwierząt. Wolontariusze PGE podczas zbiórki zebrali dla schroniska koce, narzuty, ręczniki i poduszki. Dzięki ich pracy nasi czworonożni przyjaciele zyskali ciepłe posłania i wygodne legowiska.

W chwili rozpoczęcia akcji wolontariackiej pod opieką schroniska znajdowało się 201 psów, 122 koty oraz 92 zwierzęta egzotyczne. Jak wielkie są potrzeby schroniska świadczy fakt, że w czasie trwania akcji w schronisku przybyło 30 kotów, 11 psów i 7 zwierząt egzotycznych.

Nieplanowaną atrakcją projektu okazała się pomoc wolontariuszy w organizowanym przez schronisko festynie z okazji Światowego Dnia Zwierząt.

Wolontariat pracowniczy PGE został zorganizowany po raz pierwszy. Jego inicjatorami są PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Fundacja PGE – Energia z Serca. Kolejna edycja programu zostanie ogłoszona już w przyszłym roku.