Edukacyjny festyn ekologiczny

27.08.2014

Konkursy, zabawa, edukacja… Takie atrakcje czekały na dzieci podczas festynu ekologicznego, który odbył się w Łukowie (woj. lubelskie). Sponsorem wydarzenia była m.in. PGE Obrót S.A.

Festyn „Wakacje z PUIK” (Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej Urzędu Miasta w Łukowie) odbył się już po raz drugi. Wzięło w nim udział ok. 600 dzieci.

Ideą festynu było połączenie dobrej zabawy z edukacją ekologiczną. Dzieci brały udział w konkursach plastycznych oraz wiedzy na temat ochrony środowiska (w trzech kategoriach wiekowych). Wspólna zabawa polegała m.in. na właściwym sortowaniu odpadów do właściwych pojemników oraz zdobywaniu wiedzy uświadamiającej, że np. odpady również są dobrym materiałem energetycznym.

Przygotowano także rozgrywki sportowe. Dzieci mogły zagrać w piłkę nożną, koszykówkę, uliczną piłkę ręczną, hula-hop.

- Dziękujemy PGE Obrót S.A. za wsparcie tego wydarzenia. Śmiało można powiedzieć, że istnieje bezpośredni związek energii i ekologii chociażby poprzez właściwe i racjonalne zużywanie energii, co ma bezpośredni wpływ na ochronę środowiska naturalnego - mówi Władysław Karaś, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej UM w Łukowie.

Podczas festynu uczestnicy mogli także spotkać się i porozmawiać z przedstawicielami PGE Obrót S.A. Spółka była gospodarzem stoiska, na którym odbywały się konkursy na temat wiedzy o PGE. Odpowiadano także na pytania, jak nie dać się oszukać przez nieuczciwego sprzedawcę energii oraz promowano numer nowoczesnego Contact Center: 422 222 222.