Energetyczne Wakacje z PGE Obrót

20.06.2017

PGE Obrót wraz z Podkarpacką Fundacją Rozwoju Kultury po raz kolejny przygotowały dla  dzieci z powiatów sanockiego, krośnieńskiego i jasielskiego wspaniałą energetyczną przygodę w Sanoku.

Zajęcia zorganizowane w dniach od 26 czerwca do 7 lipca prowadzone będą w formie gier dydaktycznych, doświadczeń, eksperymentów, filmów edukacyjnych oraz gier ruchowych i zespołowych, co z pewnością zapewni doskonałą zabawę oraz sporo uśmiechu i przyjemności czerpanej z nauki.

Profesor Doświadczalski, Enegroludki: Pstryk i Bzik i inni udowodnią, że nauka i zabawa idą w parze. W programie warsztatów przewidziano m.in. zajęcia programowania „Elektryzujący Scratch” zajęcia eksperymentalne, fotograficzne, plastyczne, sportowe, językowe, dotyczące energii elektrycznej, oraz savoir-vivre, czyli znajomość obowiązujących form towarzyskich i grzeczności.

Program zajęć dla dzieci zostanie podzielony na poszczególne dni tygodnia wg. schematu: ciekawski poniedziałek, naukowy wtorek, zakręcona środa, kreatywny czwartek oraz obyczajowy piątek.

Okres wakacyjny, to dla dzieci czas swobody i beztroski, nie zawsze jednak efektywnie wykorzystany. Poprzez zaangażowanie w projekty, takie jak Energetyczne Wakacje, PGE Obrót wspiera twórczy i aktywny wypoczynek, umożliwiając dzieciom atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu – mówi Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót.

Dzięki Fundacji PGE uczestnicy warsztatów będą mogli obejrzeć przedstawienie edukacyjne „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni”. Młodzi widzowie poprzez piosenki, przyciągające uwagę lalki i scenografię, dowiedzą się jak powstaje prąd, kiedy może być niebezpieczny, jak należy się w takich sytuacjach zachować, co oznaczają znaki na transformatorach, a także jak oszczędzać energię elektryczną. 

To nie koniec atrakcji. Dla uczestników przewidziano także wyjazd do Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie znajdującego się w siedzibie PGE Obrót, magicznego miejsca, w którym znajdują się unikatowe pamiątki sięgające początków podkarpackiej energetyki. Oprócz zwiedzania muzeum, odbędą się także zajęcia edukacyjne z dziedziny elektryczności i magnetyzmu.