PGE Obrót po raz jedenasty z godłem „Firma Przyjazna Klientowi”

06.03.2024

PGE Obrót, spółka z Grupy PGE, już jedenasty raz z rzędu została wyróżniona certyfikatem  „Firma Przyjazna Klientowi”. PGE została doceniona za stabilność i bezpieczeństwo energetyczne, które gwarantuje największy koncern elektroenergetyczny w Polsce. W bezpośrednim kontakcie ze sprzedawcą energii z Grupy PGE klienci cenią przede wszystkim wysoki poziom i merytorykę obsługi.

W badaniu klienci najwyżej ocenili PGE za dotrzymywanie obietnic. W porównaniu do 2022 roku spółka otrzymała więcej ocen pozytywnych w zakresie zaspokajania potrzeb klienta, kompetencji osób, które obsługują klientów oraz szybkości rozwiązywania zgłaszanych spraw. Zwiększył się także odsetek odbiorców, którzy potwierdzają, że PGE o nich dba.

Badaniem zostały objęte Biura Obsługi Klienta, Infolinia PGE, a także opiekunowie klientów biznesowych (małe i średnie firmy). We wszystkich obszarach, które poddane były weryfikacji związanej z certyfikatem „Firma Przyjazna Klientowi”, PGE Obrót uzyskała wynik na poziomie 90 proc.

Certyfikat „Firma Przyjazna Klientowi” jest  przyznawany na podstawie niezależnego badania opinii przeprowadzanego wśród klientów przez Experience Institute. Jest ono realizowane elektronicznie, telefonicznie oraz za pomocą specjalnego kwestionariusza.