PGE Obrót ponownie na pierwszym miejscu

05.10.2016

Spółka zajęła 1. miejsce w rankingu Największych Firm Podkarpacia „Złota Setka" uzyskując w 2015 r. ponad 13 mld zł przychodu ze sprzedaży.

Przychody spółki wyniosły 13,4mld zł, co pozwoliło po raz kolejny uplasować się na pozycji lidera na Podkarpaciu. Tym samym, PGE Obrót pokonała takie firmy jak Orlen Paliwa Sp. z o.o. z przychodami na poziomie 11,9 mld zł oraz Grupą Kapitałową ASSECO Poland S.A. z kwotą przychodów 7,3 mld zł.

W ubiegłym roku w portfolio PGE znalazło się kilka nowych ofert dla klientów indywidualnych przygotowanych wspólnie z partnerami z sektora bankowego, ubezpieczeniowego i urządzeń oświetleniowych. Z ofert „Energia w koncie”, „Oszczędzaj światłem” i „Energia przyszłości” skorzystało blisko 50 tys. klientów. Jednak to sztandarowa oferta PGE, czyli „Prąd jak Prąd”, cieszy się do dziś największym zainteresowaniem. Skorzystało z niej już ponad 300 tys. odbiorców w całym kraju. W nowej formule oferty, która bazuje na gwarancji ceny, klienci otrzymują możliwość skorzystania z usług specjalistów aż ośmiu branż.

Ranking Największych Firm Podkarpacia „Złota Setka" miał swoją jubileuszową 10. edycję. Jest organizowany przez Gazetę Codzienną Nowiny oraz Małopolski Instytut Gospodarczy.