PGE Obrót S.A.: Największa Firma Podkarpacia

08.08.2011

W rankingu Największych Firm Podkarpacia „Złota setka” PGE Obrót S.A. zajęła niekwestionowane 1. miejsce. Ranking zorganizowali: dziennik „Nowiny” oraz Wyższa Szkoła Zarządzania w Rzeszowie.

 

Numer jeden

Ranking „Złota setka” to analityczna ocena kondycji podkarpackiego biznesu. Na listę 100. największych firm trafiają przedsiębiorstwa, które wyróżniają się szczególną dynamiką rozwoju. W tym roku niekwestionowanym liderem jest PGE Obrót S.A.

Ranking organizowany jest już od 10 lat. Pierwsze edycje konkursu odbywały się z inicjatywy WSZ w Rzeszowie. Od pięciu lat patronat nad wydarzeniem objęły Nowiny.

- O dynamice rozwoju gospodarczego w Podkarpackiem świadczą liczby. Firma, która otwierała  listę „100” w 2001r. osiągnęła wówczas przychody ze sprzedaży w kwocie ponad miliarda złotych. Po 10 latach odnotowujemy fakt, że lider podkarpackich firm – PGE Obrót S.A. – uzyskał w 2010 r.  przychody w wysokości prawie 13 miliardów zł – mówi Krzysztof Kaszuba, rektor WSZ w Rzeszowie.

Podczas uroczystej gali w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie  specjalną statuetkę dla laureata I miejsca  oraz gratulacje odebrał Henryk Małecki, prezes PGE Obrót S.A.

Podczas swojego wystąpienia oraz w trakcie wywiadów dla mediów prezes H. Małecki mówił o znaczeniu takich rankingów. Podkreślił, że  dzięki nim przedsiębiorcy wiedzą, że są obserwowani i oceniani, co bardzo motywuje do działania. Zwrócił też uwagę na fakt, że sukces PGE Obrót należy do wyjątkowych, bo jeszcze kilka lat temu mało kto mógł przypuszczać, że to właśnie w Rzeszowie będzie miała swoją siedzibę spółka energetyczna obsługująca 5 milionów odbiorców.

- Ten sukces dedykuję przede wszystkim naszym klientom, bo to dzięki nim zajęliśmy to zaszczytne miejsce – mówił prezes H. Małecki. – Dziękujemy im zatem za to, że mając od kilku lat wybór, wybierają właśnie nas, doceniając naszą ofertę i jakość obsługi.

Miło jest nam przy tym odnotować, że w kategorii 10 Największych Przedsiębiorstw Podkarpacia wg. rentowności sprzedaży netto w 2010r. pierwsze miejsce zajęła PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrociepłownia Rzeszów.