PGE Obrót S.A. sponsorem lubelskiego Festiwalu Smaku

02.09.2013

Przez cztery dni września (4 – 8. 09.) w Lublinie odbywać się będzie Europejski Festiwal Smaku. Głównym sponsorem imprezy jest PGE Obrót SA.

Europejski Festiwal Smaku odbędzie się po raz piąty. Festiwal to bogata oferta łącząca wielokulturowy smak Lubelszczyzny z muzyką, wystawami, kinem, teatrem i poezją, Podczas 5. edycji zagra Zespół Balanika polecany przez Ennino Moricone oraz słynna orkiestra cygańska z Serbii, Kal Band.

Na jubileuszowej edycji pojawi się Robert Makłowicz, który będzie miał swój benefis. Na Scenie Smaku odbywać się będą pokazy kulinarne. W Akademii Gotowania w cyklu bezpłatnych Warsztatów Old Poland mieszkańcy Lublina i turyści poznają tajniki przyrządzania dziczyzny, nauczą się robić litewskie wędliny dojrzewające oraz myśliwskie nalewki. Podczas Festiwalu odbędzie się kolejna edycja najstarszego Turnieju Nalewek w Polsce. Jak zawsze odbędą się spotkania z poetami, wieczory autorskie, wystawy i instalacje oraz panele dyskusyjne.

Nowe elementy wprowadzone z okazji Jubileuszu to: Śniadanie na trawie pod Zamkiem Lubelskim, Trójka pod gwiazdami (spotkania z dziennikarzami Trójki), Kino pod gwiazdami, Rozmównica Filozoficzna (poeci, teolodzy, psychoterapeuci).

Startujemy 5 września na Starym Mieście w Lublinie.