PGE Obrót sponsorem 35. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Walizka

09.06.2022

MFT Walizka to jeden z najstarszych festiwali teatralnych w Polsce i jeden z ważniejszych przeglądów małych form teatralnych w Europie Środkowo-Wschodniej. Sponsorem tegorocznego wydarzenia jest PGE Obrót, największy sprzedawca energii elektrycznej w Polsce, wchodzący w skład Grupy PGE.
 

 

W tegorocznej, jubileuszowej 35. edycji festiwalu organizowanego przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży wezmą udział teatry z ośmiu krajów: Kolumbii, Iranu, Włoch, Węgier, Słowenii, Ukrainy, Niemiec i Polski. Na widzów czekają nie tylko sceniczne przedstawienie konkursowe, ale również imprezy towarzyszące, w tym wydarzenia odbywające się w plenerze. Festiwal rozpocznie się w czwartek, 9 czerwca i potrwa do niedzieli, 12 czerwca br.

Szczegółowy program MFT Walizka dostępny jest na stronie www.teatrlomza.pl

Grupa PGE od lat sponsoruje ważne wydarzenia i instytucje kulturalne. W ramach projektu  „Kulturalna Grupa Energetyczna” obejmuje mecenatem 15 filharmonii w całej Polsce. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Warszawie, gdzie jest Mecenasem Galerii Sztuki XIX wieku oraz patronem obchodów Jubileuszu 160-lecia Muzeum, oraz z Zamkiem Królewskim na Wawelu, gdzie jest Mecenasem Edukacji Zamku Królewskiego i Nowego Skarbca Koronnego. W 2022 r. PGE została także Mecenasem „XX+XXI. Galerii Sztuki Polskiej” Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Muzeum Narodowego w Lublinie.