PGE Obrót zachęca do przejścia na eFakturę

15.11.2021

PGE Obrót zajmujący się w Grupie PGE sprzedażą energii elektrycznej i obsługą, wysyła do swoich Klientów SMSy zachęcające do wyboru elektronicznej formy otrzymywania faktur. To jedna z akcji informujących o bezpiecznych i wygodnych cyfrowych usługach PGE.

Już ponad 900 tys. Klientów wybrało elektroniczną fakturę od PGE Obrót. To efekt coraz większej świadomości ekologicznej społeczeństwa, jak również aktywnych działań informacyjnych Spółki. W listopadzie br. PGE Obrót startuje z wysyłką SMS-ów informujących Klientów o szybkimi bezpiecznym sposobie przejścia na PGE eFakturę, jakim jest elektroniczny formularz dostępny na stronie Spółki.

Klienci, do których kierowana jest wysyłka, otrzymają SMS o treści:

Szanowny Kliencie, w czasie pandemii warto korzystac z PGE eFaktury, przesylanej za pomoca komunikacji elektronicznej. Sprawdz: pge-obrot.pl/efaktura

W wiadomości tekstowej Klienci otrzymają aktywny link do e-formularza, dzięki któremu szybko i bezpiecznie mogą wyrazić zgodę na PGE eFakturę. Spółka przypomina, żeby zawsze weryfikować otrzymywane wiadomości i klikać tylko w zaufane linki. Takim bezpiecznym odnośnikiem jest link pge-obrot.pl/efaktura.

Aby aktywować PGE eFakturę wystarczy w eFormularzu wskazać dla kogo ma być uruchomiona usługa (osoba fizyczna/firma), podać adres e-mail, numer klienta i wyrazić zgodę na otrzymywanie elektronicznego rozliczenia.

Wysyłka SMS-ów promujących PGE eFakturę potrwa do końca bieżącego roku.