Udany Bieg Jacka

16.09.2014

Ponad 800 osób wzięło udział w V Biegu Siedleckiego Jacka. Jest to największe tego typu wydarzenie sportowe w rejonie Siedlec. Jednym z fundatorów nagród była PGE Obrót.

Bieg pod hasłem „Młody – wolny od nałogów” organizowany jest od czterech lat. W tegorocznej edycji wzięli udział zarówno najmłodsi (dystans – 200, 400 i 800 metrów), jak i doświadczeni biegacze (5 kilometrów i półmaraton).

Organizatorami biegu są: Agencja Rozwoju Miasta Siedlce oraz Stowarzyszenie Sportowe „Yulo Run Team”.

- Stale rosnąca popularność biegania przyczyniła się do tego, iż tegoroczna edycja miała zupełnie nową odsłonę. Po raz pierwszy uczestnicy mogli sprawdzić swoje siły w nowych dyscyplinach, takich jak Bieg Krasnali oraz Nordic Walking – mówi Konrad Kacprzak, specjalista ds. handlu i marketingu Agencji Rozwoju Miasta Siedlce.

W tegorocznej edycji do rywalizacji stanęli nie tylko mieszkańcy Siedlec i powiatu siedleckiego, ale także biegacze z Warszawy, Białegostoku, Białej Podlaskiej, Brańska, Krakowa, a nawet Monte Carlo.

- Bieg Siedleckiego Jacka to nie tylko połączenie sportu i dobrej zabawy, ale także wizytówka miasta i regionu. PGE Obrót S.A. wsparła wydarzenie, ponieważ projekty ważne dla lokalnej społeczności, są równie ważne dla naszej Spółki – mówi Agnieszka Szczekala, rzecznik prasowy PGE Obrót S.A.