Warsztaty i koncert Natalii Kukulskiej – rusza PGE RZESZÓW ART FESTIVAL 2015

20.10.2015

W niedzielę 8 listopada, o godz. 19:00, w Sali Koncertowej Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (ul. Dąbrowskiego 83) odbędzie się wyjątkowy koncert. Zaśpiewa Natalia Kukulska, jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. Towarzyszyć jej będą szczególni goście.

Wydarzenie jest częścią nowego projektu muzycznego - PGE Rzeszów Art Festiwal, realizowanego przez Stowarzyszenie Pro Regione. Finałowy koncert Natalii Kukulskiej poprzedzą prowadzone przez gwiazdę warsztaty wokalne, które odbędą się 6-7 listopada w Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica. Uczestnicy pracować będą nad programem artystycznym ułożonym przez artystkę. Troje wyróżniających się debiutantów zostanie zaproszonych do udziału w koncercie, podczas którego razem z Natalią Kukulską wykonają trzy utwory. Po koncercie planowane jest spotkanie artystki z fanami. Będzie można zakupić jej najnowszą płytę oraz zdobyć autograf.

Natalia Kukulska zaprezentuje energetyzujący materiał z najnowszej płyty „Ósmy Plan”. Zabrzmią analogowe syntezatory, połączone z akustyczną perkusją i ksylofonem. Artystce, oprócz specjalnych młodych gości, towarzyszyć będzie jej własny zespół. Specjalnie z okazji festiwalu, w czterech utworach towarzyszyć jej będzie również nagradzany licznymi nagrodami Chór Akademicki Politechniki Rzeszowskiej. PGE Rzeszów Art Festival 2015 został dofinansowany z budżetu Gminy Miasto Rzeszów. Współorganizatorami wydarzenia są Wydział Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Politechnika Rzeszowska. Honorowy Patronat nad nim objął prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc i marszałek Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyl. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest PGE Obrót S.A. - spółka należąca do Grupy Kapitałowej PGE zajmująca się sprzedażą energii, a sponsorem strategicznym hotel Hilton Garden Inn Rzeszów.

- Doceniamy ciekawe, lokalne inicjatywy i chętnie się w nie angażujemy. Szczególnie ważna jest dla wielowymiarowość festiwalu - to nie tylko koncert, ale też warsztaty mające na celu wyłonienie regionalnych talentów i zachęcanie ich do artystycznego rozwojumówi Agnieszka Szczekala, rzecznik prasowy PGE Obrót.

Producent festiwalu Maciej Szela mówi, że organizatorzy szukają głosów o wyjątkowym, przykuwającym uwagę brzmieniu i niebagatelnej osobowości artystycznej. – Chodzi nam o takie osoby, które w przyszłości mogą stać się wizytówką Rzeszowa i regionu – dodaje. Podkreśla też, że możliwość pracy z tak utalentowaną i utytułowaną artystką jak Natalia Kukulska to dla młodych ludzi nie tylko szansa na wokalny rozwój, ale także kolejny krok do spełniania marzeń.

W warsztatach weźmie udział 25 wokalistów z Podkarpacia. Są to laureaci prestiżowych konkursów i festiwali w kraju i zagranicą. Zajęcia mają rozwinąć ich możliwości i wyzwolić nową energię do dalszej samodzielnej pracy.

Jak można wziąć udział w warsztatach i koncercie?

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane są poprzez fanpage Rzeszów Art Festival na Facebook’u –www.facebook.com/rzeszow.art – Dostępne jest jeszcze 5 miejsc.

Koncert jest biletowany: 30,00 zł – bilet z miejscem siedzącym, 15,00 – bilet stojący.

Bilety dostępne są w Kinie Zorza – ul. 3 maja 28 oraz w Punkcie Informacyjnym Trasy Podziemnej ul. Rynek 26 lub pod nr tel.: 606 989 406.