Wyjątkowe spotkanie pań

19.03.2015

W Przemyślu odbyło się spotkanie „Kobiety naszym atutem”. Wzięły w nim udział panie reprezentujące różne środowiska i zawody. Wydarzenie wsparła PGE Obrót S.A.

- Postanowiliśmy zaangażować się w projekt i zostać jego sponsorem, ponieważ jest to doskonała okazja do tego, aby wesprzeć aktywne kobiety - tym bardziej, iż w PGE Obrót większość zatrudnionych to Panie – mówi Agnieszka Szczekala, rzecznik prasowy PGE Obrót.

Początek spotkania wprowadził uczestników w miły nastrój - pięciolatki z Publicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Felicjanek wypowiadały się na temat Dnia Kobiet w bardzo oryginalny, często zabawny sposób.

Podczas konferencji zorganizowano panele dyskusyjne, m.in.: „Kobiety w biznesie, pracy zawodowej oraz w domu” i „Kobiety w samorządzie”. Podczas rozmów i wystąpień próbowano odpowiedzieć na pytanie, jak pogodzić pracę i życie osobiste oraz jak znaleźć kompromis między obowiązkami służbowymi a codziennością. Do głosu zostali dopuszczeni także Panowie w panelu "Panowie o Paniach".

W przerwach między dyskusjami występowała Jadwiga Kot (sopran), która przy akompaniamencie Andrzeja Bednarskiego (fortepian) zaśpiewała kilka szlagierów operowych. Atrakcji dostarczyły także: grupa taneczna A-Z oraz zespół wokalny „Krajky”. Specjały lokalnej kuchni przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Wyszatyc.

Gościem specjalnym i zarazem prowadzącym był Jerzy Feliks Fedorowicz – aktor, reżyser, poeta i poseł na Sejm RP V,VI i VII kadencji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Anna Komorowska, żona Prezydenta RP.