Mariusz Rędaszka

Prezes Zarządu

Rada Nadzorcza Spółki PGE Obrót S.A. powołała od 8 listopada 2021 r. p. Mariusza Rędaszkę w skład Zarządu PGE Obrót S.A. trwającej X trzyletniej wspólnej kadencji i powierzyła mu funkcję Prezesa Zarządu.

Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej oraz studiów Executive MBA Uniwersytetu Calgary i Szkoły Głównej Handlowej. 

Posiada ponad 25-letnie doświadczenie zawodowe zdobyte w takich sektorach, jak m.in. FMCG, energetyka,  produkcja materiałów budowlanych i bankowość inwestycyjna. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z zarządzaniem strategicznym, finansami, rozwoju biznesu,  restrukturyzacji czy zarządzania wartością biznesu. Karierę zawodową rozpoczynał w strukturach Creditanstalt Investment Bank, gdzie specjalizował się w tematyce związanej z sektorem energetycznym. W latach 1998 – 2000 pełnił funkcję menedżera odpowiedzialnego za finanse i rozwój w Eastern Generation Poland/Eastern Power & Energy Trading – spółek należących do brytyjskiej grupy energetycznej Eastern. 

Zarządzał też finansami w strukturach światowych liderów w swoich branżach. Od 2000 roku przez 4 lata pełnił funkcję Dyrektora Finansowego/Członka Zarządu w Lafarge Gips Sp. z o.o, a w latach 2005-2011 Członka Zarządu w Wyborowa S.A. (Grupa Pernod Ricard). Pracował również na stanowisku CFO w Eurolot S.A, a także jako Dyrektor Operacyjny w PL.2012+ sp. z o.o. 

W styczniu 2016 roku objął stanowisko Wiceprezesa ds. finansowych w Energa S.A., następnie od sierpnia 2017 pełnił funkcję Prezesa Zarządu i Dyrektora Generalnego w BZPG Stomil SA. W ostatnich latach prowadził również działalność konsultingową w zakresie rozwoju biznesu i doradztwa finansowego.