„Fachowcy w trasie” pomogli już w piętnastu domach dziecka w całej Polsce

13.12.2016

W ramach oferty “Prąd jak prąd, ale z pomocą fachowców” PGE postanowiła sprawić świąteczny prezent najmłodszym i dokonać w wybranych domach dziecka oraz ośrodkach społecznych bezpłatnych, kompleksowych napraw. Dodatkowo, podczas wizyt fachowców, zespół Recycling Band umila czas podopiecznym dając świąteczny koncert.

Akcja „Fachowcy w trasie” wystartowała 21 listopada. Do tej pory fachowcy PGE odwiedzili już 15 domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie całego kraju. Byli już w Krakowie, Rzeszowie, Kielcach, Stalowej Woli, Zamościu, Lublinie, Komarnie, Białymstoku, Ełku, Giżycku, Łomży, Ostrołęce, Krasnym, Włocławku i Łodzi. PGE rozdała ponad 300 świątecznych upominków, a fachowcy musieli się zmierzyć z różnymi zadaniami, m.in. naprawą cieknących spłuczek, kranów i toalet, udrożnieniem i wymianą rynien, naprawą pralki i suszarki, udrożnieniem zapchanych rur, przeglądem komputerów oraz instalacji elektrycznej. Dodatkowo, do każdej odwiedzonej placówki ekipa PGE przywozi dekoracje świąteczne, którymi wspólnie z dziećmi przyozdabiają wybraną salę.

Cała akcja cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Zarówno wychowankowie, jak i opiekunowie dotychczas odwiedzonych placówek, z entuzjazmem przyjmują nietypowe koncerty, podczas których zespół Recycling Band zamiast klasycznych instrumentów wykorzystuje przedmioty pochodzące z recyklingu. Nie mniej doceniana jest również pomoc fachowców przy wykonywaniu niezbędnych napraw.

PGE nie ogranicza się tylko do działań w odwiedzanych placówkach. Dodatkowo – by umilić czas mieszkańcom odwiedzanych miejscowości i przypomnieć o nadchodzących świętach oraz pomocy najmłodszym – w Rzeszowie, Białymstoku i Łomży odbyły się również koncerty w plenerze.

Towarzyszący Fachowcom PGE zespół Recycling Band to grupa pięciu muzyków, którzy grają na specjalnie przygotowanych instrumentach zrobionych z przedmiotów pochodzących z recyklingu, w tym m.in. urządzeń elektrycznych. Dźwięki wypływają np. z gitary, której pudło rezonansowe zrobione jest z mikrofali oraz pustego pojemnika na wodę, bębna pralki, który jest elementem perkusji, blendera czy młynka do kawy. Podczas koncertów Recycling Band gra nie tylko swoje własne kompozycje i największe przeboje, ale także kolędy.

Do końca akcji pozostał jeszcze tydzień. PGE odwiedzi w tym czasie ośrodki w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Radomiu, Puławach i Warszawie.

Spot promujący akcję.