Konkurs fotograficzny: „Wakacje z rzeźbami profesora Koniecznego”

01.08.2014

Rozpoczyna się wakacyjny konkurs zorganizowany przez PGE Obrót S.A. i Miasto Zamość. Aby wygrać, należy zrobić sobie oryginalne zdjęcie z jednym z pomników prof. Mariana Koniecznego w tle.

Prof. M. Konieczny to artysta międzynarodowego formatu. Jego rzeźby znajdują się w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie, Lublinie, Sanoku, Licheniu, Racławicach, Leżajsku, Zamościu, Filadelfii (USA), Algierze (Algieria) i Hamamatsu (Japonia). Do jednych z najbardziej rozpoznawalnych prac profesora należy m.in. pomnik „Bohaterom Warszawy – Nike”. Niedawno minęła 50. rocznica jego postawienia. Konkurs skierowany jest do wszystkich miłośników fotografii, którzy chcą wykazać się pomysłowością i niekonwencjonalnym podejściem do tematu.

Warunkiem udziału jest sfotografowanie się z jednym z pomników profesora Koniecznego. Technika wykonania zdjęć jest dowolna. Ważne, aby autor i pomnik były łatwe do identyfikacji. Prace i zgłoszenia należy przesyłać do 15 września 2014 r. na adres: konkurs.obrotsa@gkpge.pl. Termin rozstrzygnięcia konkursu zostanie podany w ciągu tygodnia od daty jego zakończenia.

Wyniki oraz miejsce i czas wręczenia nagród zostaną podane na stronie internetowej organizatorów oraz za pośrednictwem mediów. Prezentacja nagrodzonych zdjęć oraz wręczenie nagród odbędą się na specjalnej wystawie na początku października 2014 roku. Zwycięzca konkursu otrzyma odlaną z brązu rzeźbę Stańczyka autorstwa prof. Koniecznego. Przewidziane są także inne nagrody.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można pobrać ze stron: www.pge-obrot.pl

www.zamosc.pl.

Teresa Madej Specjalista ds. Obsługi Oddziału PGE Obrót S.A.Oddział z siedzibą w Zamościu

Tel. 84 677 4612; 667 991 769