Królewskie światło

13.02.2015

Już w najbliższy weekend w warszawskim Wilanowie odbędzie się Królewski Festiwal Światła. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in. niezwykłe spektakle świetlne oraz show laserowe i taneczne.

Trzecia edycja Festiwalu Światła w Wilanowie będzie miała szczególną oprawę ze względu na Święto Zakochanych.

Festiwal odbędzie się w walentynkowy weekend 13-15 lutego, w godz.18-22. PGE Polska Grupa Energetyczna będzie prowadziła działania promocyjne w czasie tego wyjątkowego wydarzenia.

Główną rolę w trakcie Festiwalu odegra oczywiście światło, które ożywi przestrzeń miejską Wilanowa i doda jej wyjątkowego charakteru. Pałac w Wilanowie zostanie podświetlony w sposób poruszający wyobraźnię. W Ogrodach Wyobraźni będzie można podziwiać spektakle światło-dźwięk, a także pospacerować w Labiryncie Światła. Odwiedzających pałac przywita złoty dziedziniec z królewską karocą.

Na Plaży Wilanów pojawi się Park Rzeźb Świetlnych. Wyświetlone zostaną tam motywy zwierząt oraz coś dla zakochanych, czyli czerwone serce.

Na scenie odbędzie się pokaz mody świetlnej inspirowanej architekturą, a także koncerty i występy choreograficzne przygotowane przez grupę „Illumination" złożoną ze studentów Politechniki Poznańskiej.

Podczas Festiwalu podziwiać można będzie również show laserowe oraz niesamowity pokaz sztucznych ogni, dedykowany zakochanym z okazji ich święta.

W czasie trwania Festiwalu Światła bilety wstępu do pałacu zostaną obniżone o połowę. Wszystkie pozostałe atrakcje są bezpłatne.

Organizatorami wydarzenia są: Dzielnica Wilanów, Centrum Kultury Wilanów i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

  Galeria