PGE Obrót zaprasza samorządy i instytucje kupujące energię w trybie PZP na bezpłatny webinar

31.05.2022

Jak zmienia się rynek energii? co kształtuje cenę na Towarowej Giełdzie Energii? jak szacować wartość postępowań i w jakim terminie je ogłosić? dlaczego eFaktura jest wygodna dla samorządów? - to tylko część tematów, które zostaną poruszone w trakcie czerwcowego spotkania PGE Obrót z podmiotami kupującymi energię w trybie PZP.

 

Transformacja energetyczna dotyczy i angażuje wszystkich uczestników rynku energii. PGE prowadzi w zielonej zmianie. Oznacza to, że dzielimy się wiedzą i jako eksperci wspieramy naszych Klientów. Mamy świadomość, jak ważne jest to dla samorządów. Dlatego zapraszamy jednostki samorządu terytorialnego oraz pozostałe podmioty kupujące energię w trybie PZP na nasze internetowe seminarium i chcemy razem przechodzić przez proces zmian.
Janusz Magoń, wiceprezes zarządu PGE Obrót, zarządzający pionem sprzedaży

Spotkanie, które odbędzie się w czwartek 9 czerwca br., będzie skierowane do wszystkich podmiotów i instytucji, które kupują energię w trybie Prawa Zamówień Publicznych (PZP), a w szczególności do jednostek samorządu terytorialnego, którym z końcem bieżącego roku kończy się umowa. Podczas spotkania, nie zabraknie również tematów dotyczących odnawialnych źródeł energii i zmian w rozliczeniach prosumentów.

Na webinarium można się zgłaszać za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie www.gkpge.pl (link). Udział jest bezpłatny.

To druga edycja webinarium dla jednostek samorządu terytorialnego, kupujących energię w trybie PZP. Ubiegłoroczne wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział prawie 150 uczestników z całej Polski, przedstawicieli samorządów, podmiotów administracji publicznej, uczelni oraz szpitali.

PGE Obrót jest jednym z wiodących sprzedawców w segmencie Klientów kupujących energię w trybie PZP. W 2021 roku spółka wygrała ponad 250 postępowań przetargowych na sprzedaż energii elektrycznej, których łączny wolumen wyniósł ponad 2,5 TWh.