Powrót stacjonarnych zajęć w Muzeum Energetyki Podkarpackiej

30.05.2022

Po przerwie spowodowanej pandemią, PGE Obrót wznawia organizację zajęć edukacyjnych dla dzieci i dorosłych w Muzeum Energetyki Podkarpackiej w Rzeszowie. Muzeum jest dostępne dla odwiedzających od poniedziałku do piątku, również w czasie wakacji.

 

„Elektromagnetyczne opowiadania” to bezpłatne zajęcia edukacyjne kierowane do zorganizowanych grup w różnym wieku. Do tej pory w spotkaniach wzięły udział m.in. grupy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej.

W otoczeniu historycznych eksponatów i pamiątek z początków energetyki na Podkarpaciu, uczestnicy poznają tajniki elektryczności, magnetyzmu i elektrostatyki.

Nie są to typowe lekcje fizyki, ale interaktywna przygoda, łącząca naukę z zabawą. Wszystko odbywa się pod przewodnictwem znanych na Podkarpaciu pasjonatów i popularyzatorów nauki - Pawła Pasterza oraz Małgorzaty Wilczak, którzy regularnie odświeżają prezentowany materiał, co sprawia, że wiele grup wraca na nasze spotkania.
Mariusz Rędaszka, prezes zarządu PGE Obrót

Po zajęciach, uczestnicy mogą zwiedzić muzeum, poznać archaiczny sprzęt, niegdyś codzienne narzędzia pracy elektryków. Każde z eksponatów kryje jakąś historię, co sprawia, że zarówno młodsi, jak i starsi zwiedzający Muzeum Energetyki Podkarpackiej odbywają ciekawą podróż w czasie.

Muzeum Energetyki Podkarpackiej mieści się w siedzibie PGE Obrót w Rzeszowie przy ul. 8 Marca 6, a jego zwiedzanie jest darmowe. Wszelkie potrzebne informacje można uzyskać na stronie www.pge-obrot.pl