Poranki muzyczne dla dzieci

11.01.2015

W ramach akcji umuzykalniania dzieci i młodzieży Orkiestra Symfoniczna w Zamościu organizuje „Poranki Muzyczne w Orkiestrze”, których sponsorem kolejny rok z rzędu jest PGE Obrót S.A.

„Poranki Muzyczne w Orkiestrze” to cykl specjalnie opracowywanych audycji muzycznych oraz koncertów przygotowanych z myślą o najmłodszych słuchaczach – dzieciach w wieku przedszkolnym i z początkowych klas szkoły podstawowej.

 

Założeniem projektu jest kształcenie muzyczne oraz kształtowanie gustów młodych melomanów. Cel ten realizowany jest m.in. poprzez śpiew i grę na instrumentach.

Od września br. „Poranki Muzyczne” oferują nowo opracowane koncerty tematyczne. Muzycznie zilustrowane zostaną: zwiedzanie Zamościa, młody Karol Namysłowski i jego muzyka, zabawki lub świąteczne prezenty, legendy polskie, urodziny Fryderyka Chopina oraz muzyczna podróż po Europie.

We współpracy z PGE Obrót S.A. zrealizowany zostanie także program muzyczno-poetycki mówiący o zasadach bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej.

- To przedsięwzięcie przygotowane jest na najwyższym poziomie, ponieważ skierowane jest do bardzo wymagającej publiczności, czyli do dzieci. Ta akcja edukacyjna możliwa jest dzięki wsparciu i życzliwości PGE, za co dziękujemy – mówi Anna Gruszkiewicz, zastępca dyrektora Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu.

W ramach umowy sponsorskiej z PGE Obrót w 2013 roku Orkiestra zrealizowała 19 audycji oraz „Poranków Muzycznych” dla dzieci i młodzieży, których wysłuchało łącznie ok. 2200 osób.