Św. Mikołaj wylądował w Rzeszowie

11.12.2014

Na lotniku w Rzeszowie - Jasionce wylądował 6 grudnia br… św. Mikołaj, na którego czekali dorośli i najmłodsi. Szczególnie uradowani z jego wizyty byli wychowankowie domu dziecka, którzy z rąk św. Mikołaja otrzymali upominki ufundowane przez PGE Obrót S.A.

Przed budynkiem portu nie przez przypadek pojawiła się tego dnia choinka z logo PGE, ponieważ PGE Obrót S.A. była partnerem głównym tego wydarzenia. Spółka postanowiła także połączyć wizytę św. Mikołaja z akcją charytatywną na rzecz dzieci.

 

6 grudnia, po godz. 10.00, na płycie lotniska wylądował mały samolot specjalnych linii lotniczych Santa Air ze św. Mikołajem na pokładzie. Nie przeszkodziła mu w tym nawet gęsta mgła. Na specjalnego gościa czekały: tron, czerwony dywan i mnóstwo podekscytowanych dzieci.

Atrakcji nie brakowało. Zaprezentowano możliwości dronów, które wyrzucały w powietrze cukierki dla dzieci. Można było skorzystać z trzech symulatorów lotu, obejrzeć wystawę modeli zdalnie sterowanych oraz pokaz Straży Granicznej.

Dla uczestników eventu przygotowano także jarmark z regionalnymi wyrobami i rękodzielnictwem świątecznym. W terminalu wystąpiła grupa taneczna T8 - wicemistrz świata i Europy, a także artyści z Centrum Sztuki Wokalnej z nowym, świątecznym repertuarem.

Mikołaj przyznał, że ziemia podkarpacka bardzo przypadła mu do gustu: - To mój debiut na Podkarpaciu. Widzę tu naprawdę piękne widoki - mówił. Jak zapewnia Zarząd Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka”, był to pierwszy tego rodzaju event, który ma zapoczątkować całą gamę promocyjnych spotkań w porcie.