Sportowa pomoc

23.09.2014

Upowszechnianie sportu i aktywności ruchowej – taki cel przyświecał wolontariuszom PGE, którzy dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Muratynie (pow. tomaszowski) zorganizowali cykl zajęć ruchowych.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Muratynie to ośrodek, który opiekuje się 45 osobami niepełnosprawnymi powyżej 18 roku życia.

Dla podopiecznych wolontariusze PGE, na co dzień pracownicy spółki PGE Obrót Oddział Zamość, postanowili zorganizować cykl zajęć ruchowych wspomagających rozwój sprawności fizycznej, manualnej i motorycznej oraz koordynacji wzrokowo- słuchowej.

Wcześniej odnowione zostało boisko sportowe (wyrównana murawa, dosianie trawy), zakupione zostały m.in. siatki do bramki i chorągiewki narożne. Na tym boisku nasi wolontariusze przeprowadzili treningi zespołu złożonego z osób niepełnosprawnych.

Głównym wydarzeniem był Turniej Sportowy, w którym wzięły udział osoby niepełnosprawne, opiekunowie, społeczność lokalna i - oczywiście – zespół wolontariacki. Podczas turnieju odbył się także grill integracyjny. Podopieczni otrzymali w prezencie wyposażenie: trampolinę, piłkarzyki i air hockey. Sprzęt służył będzie osobom o obniżonej sprawności fizycznej oraz mających kłopoty z poruszaniem się.

Wolontariat pracowniczy PGE został zorganizowany po raz pierwszy. Jego inicjatorami są PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Fundacja PGE – Energia z Serca. Kolejna edycja programu zostanie ogłoszona już w przyszłym roku.