Dla matek i dzieci

24.09.2014

Nowe okna, kurnik, ptactwo domowe i ogród warzywny to efekty działań wolontariuszy PGE na rzecz Domu Samotnych Matek z Dziećmi w Laskach w województwie podlaskim.

Kto jak nie my – to hasło które przyświecało członkom zespołu wolontariuszy PGE.

 - Poszukując pomysłu na wolontariat nikt z nas nie spodziewał się, że nasz projekt będzie zmierzał właśnie w tym kierunku. Nie sądziliśmy, że miejsce, które zapewnia schronienie kobietom i dzieciom, boryka się z tak podstawowymi problemami – mówi lider zespołu, Monika Dziarnowska.

Program wolontariatu pracowniczego PGE „Pomagamy” wspiera akcje społeczne, które są zrealizowane przez wolontariuszy PGE Polskiej Grupy Energetycznej. Firma zaproponowała pracownikom konkurs, dzięki któremu najlepsze pomysły zostały dofinansowanie.

Najpilniejszą potrzebą ośrodka w Laskach okazała się wymiana okien, na którą wolontariusze przeznaczyli całe otrzymane dofinansowanie. Zbudowano kurnik, pozyskano ptactwo domowe, przygotowano ogródek warzywny i obdarowano mieszkańców ośrodka dodatkowym wyposażeniem.

Rozesłany został także komunikat do pracowników PGE Obrót z informacją o zbiórce artykułów przemysłowych, drobnego sprzętu AGD. Do zbiórki przyłączyli się pracownicy PGE Dystrybucja S.A. Oddział Warszawa. Jednemu z członków zespołu udało pozyskać się kury do kurnika i to nie byle jakie – szczep japoński oraz ziarno.

Pracownicy przekazali również m.in. komody, szafki, farby, pędzle. Specjalistyczna firma wymieniła w Domu okna. Wolontariusze PGE zakupili także nasiona do ogródka.

Magdalena Chylińska, kierownik ośrodka w Laskach o akcji wolontariuszy PGE: - Często zastanawiałam się, co zrobić, żeby przetrwać kolejną zimę. Zadawałam sobie pytanie, skąd wyczarować kilka tysięcy złotych na wymianę okien. Miałam świadomość, że to niemożliwe, bo przecież pieniądze nie spadają z nieba... Dzięki wolontariuszom PGE marzenia się spełniły. Bardzo dziękuję.