Wakacje w Muzeum Energetyki Podkarpackiej

31.07.2017

PGE Obrót zaprasza na „Elektromagnetyczne opowiadania”. Bezpłatne zajęcia dydaktyczne dla dzieci, łączące naukę z zabawą, to atrakcyjna propozycja spędzenia wolnego czasu. Muzeum czynne jest również w okresie wakacyjnym.

Interaktywne zajęcia odbywające się przez cały rok prowadzą Paweł Pasterz i Małgorzata Wilczak, znani na Podkarpaciu popularyzatorzy nauki, którzy w Polskim Radiu Rzeszów mają swój program „Radiolatorium”. Dzięki ich zaangażowaniu Muzeum Energetyki Podkarpackiej jest miejscem, które aktywizuje dzieci i młodzież.

Odwiedzający muzeum, oprócz naukowych pokazów i eksperymentów z zakresu elektryczności, magnetyzmu i elektrostatyki, poznają codzienne narzędzia pracy energetyków. Eksponaty, takie jak watomierze, amperomierze, liczniki Szpotańskiego czy aparaty monterskie sięgają korzeni podkarpackiej energetyki, czyli 1909 r. 

Dzięki wsparciu pracowników oddziału rzeszowskiego PGE Dystrybucja, muzeum stale powiększa swoje zbiory, rozwijając również formułę zajęć.

- Zachęcamy do efektywnego wykorzystania wakacyjnego czasu i połączenia zabawyz nauką. Informacje na temat historii regionalnej energetyki, zjawisk fizycznych czy  bezpiecznego korzystania z prądu, przekazywane w przystępny sposób wzbudzająw dzieciach chęć uczenia się i ciekawość świata – mówi Mariusz Majewski, rzecznik prasowy PGE Obrót.

Muzeum Energetyki Podkarpackiej mieści się w siedzibie PGE Obrót w Rzeszowie przy ul.8 Marca 6. Chcąc odwiedzić placówkę wystarczy zadzwonić pod numer 17 865 61 22i umówić się na konkretny termin. Więcej informacji można uzyskać na stroniewww.pge-obrot.pl