Zapraszamy na Podlaską Oktawę Kultur

25.07.2014

Aż 23 zespoły z całego świata wystąpią podczas tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru Podlaska Oktawa Kultur w Białymstoku. Sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia jest m.in. PGE Obrót S.A.

To już siódma edycja tego wydarzenia, które odbywa się w dniach 21 – 27. lipca br. Ideą Festiwalu jest prezentacja kultur i dorobku zespołów artystycznych z Polski i zagranicy, tworzących różne gatunki muzyki i sztuki nawiązujące do folkloru.

- Na początku głównym założeniem imprezy był prezentacja kultury polskiej oraz krajów związanych z mniejszościami narodowymi żyjącymi w naszym regionie. Dziś formuła jest szersza. Zapraszamy wykonawców z całego świata, dzięki czemu poznajemy inne kultury, obyczaje, muzykę. Cieszy mnie, że rangę tego wydarzenia doceniają m.in. takie firmy jak PGE Obrót – mówi Andrzej Dyrdał, dyrektor Podlaskiej Oktawy Kultur.

Widzowie mogą podziwiać artystów z Polski, Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, z Bałkanów, Gruzji, a nawet dalekiej Japonii.

Główna scena znajduje się na białostockim Rynku Kościuszki, jednak zespoły wystąpią także w 22 miastach województwa podlaskiego. Organizatorzy przewidują, że koncerty obejrzy w sumie ponad 40 tysięcy osób.

  Festiwal odbywa się pod honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.